Svatební výzdoba

Svatební výzdoba by měla přispět ke slavnostní atmosféře a naplnit nejkrásnějšího okamžiky v životě nevěsty i ženicha. Svatební výzdobu tvoří nejrozličnější drobnosti, které vkusně, decentně a zároveň exkluzivně doplní nejen hmotné prvky, nýbrž i jednotlivé okamžiky svatebního dne.

Květiny, okvětní lístky, květinové dekorace

Květiny tvoří nejdůležitější prvek svatební výzdoby, bez kterých by se neobešla žádná svatba. Květinové aranžmá se objevuje v obřadní síni, na svatební tabuli, v restauraci i na autech. Ke květinové výzdobě a nádherným efektním prvkům patří okvětní lístky, které rozhazují družičky kráčející před nevěstou. Nevěsta poté prochází uličkou, která je poseta různobarevným kvítím.

Okvětní lístky lze využít i k výzdobě svatební tabule, k tomuto účelu se používají okvětní lístky růží, které disponují dlouhodobější životností. Ve specializovaném květinářství nalezneme v nabídce mrazem sušené okvětní lístky nejrůznějších barev, které si po dobu celého svatebního dne dokáží udržet nezměnitelný tvar. Možnou alternativou jsou okvětní lístky textilní, kvalitnější typy jsou téměř k nerozeznání od okvětních lístků živých.

Výzdoba svatební tabule

K výzdobě svatební tabule se používají živé květiny, které patří k základním dekorativním prvkům slavnostně prostřeného stolu. Květiny použité pro výzdobu svatební tabule je nutné dokonale snoubit s barvou ubrusů, nádobím, sklem a ostatní dekorací (ubrousky, jmenovky, menu, perličky, dukátky).

Nezbytným doplňkem svatební tabule jsou ubrousky, které by měly disponovat svatebním motivem. Použité barvy ubrousku by měly opět dokonale ladit s barvou ubrusu, proto se vyhněme barevným protikladům.

K velmi oblíbeným zdobícím doplňkům patří konfety, které se volně pohodí na svatební tabuli. Nabídka konfet je neuvěřitelně rozmanitá, k výzdobě můžeme použít srdíčka, kytičky, lístečky nebo malé holubičky. Alternativou konfet mohou být různobarevné drobné perličky, zlaté čokoládové dukátky nebo třpytivé kamínky. Ke zdobícím prvkům svatební tabule patří jmenovky, jejichž podoba záleží především na našem osobním vkusu. Svatební studia nabízejí jmenovky v podobě mini čokoládek, dřevěných kartiček, miniaturních lahviček vína nebo sektu či umělohmotných prstýnků. Levnější alternativou mohou být balonky se jménem, které přivážeme slavnostní stužkou na židli.

K výzdobě svatební tabule se také používají různé druhy svíček, které dokáží navodit romantickou atmosféru. Použít můžeme svíčky ve tvaru srdíček, čajové vonné svíčky, plovoucí svíčky, které umístíme do skleněné mísy s obarvenou vodou. Exkluzivně působí různě vysoké a tvarované svíčky bohatě zdobené dekory, nikoliv však motivy spojenými se svatbou.