Svatební oblek pro ženicha

Oblek pro ženicha vybíráme až na základě zvolených nevěstiných šatů, jelikož by měly být barevně i stylově sladěny. Zpravidla i ženichové si svůj svatební oblek vypůjčují ve svatebních salonech nebo půjčovnách svatebních šatů. Pokud se snoubenci shodnou na stejném svatebním salonu, zpravidla jim je nabídnuto několik modelů stejné kolekce.

Oblečení pro ženicha

Většina mužů se ve svatební den obléká do klasického černého obleku, který je jistotou elegance a tradičností. Tmavý oblek doplňuje bílá košile, zpravidla s dlouhým rukávem, černé ponožky a černé polobotky.

Módní svatební trendy však přejí odlišnému barevnému provedení pánských obleků, za velmi efektivní se považuje barva obleku sladěna s barvou nevěstiných šatů. Pokud však nevěsta zvolí červené, bordó nebo modré svatební šaty není vhodné, aby ženich tuto barvu opakoval. Výrazné odstíny nevěstiných šatů bude dokonale doprovázet pánský oblek šedé, smetanové nebo béžové barvy. Světlé odstíny pánského obleku také velmi dobře vyniknou vedle bílých nebo champagne odstínů nevěstiných šatů. Naopak vedle nevěsty v bílých šatech by neměl stát ženich ustrojený do smetanového obleku, jelikož smetanová barva nepůsobí vedle bílé efektně, ale naopak působí zašlým dojmem.

Barva košile by měla být dokonale sladěna s barvou obleku, do tmavších obleků je vhodné volit světlejší odstíny, které se zpravidla snoubí se svatebními šaty nevěsty. Světlé obleky je vhodné doplnit pastelovými barvami košile, ideální kombinací je např. lososový oblek v kombinace s odstínem smetanové či krémové košile.

K celkovému oživení pánského obleku patří výrazné barevné efekty, kterých docílíme barevným a materiálovým odlišením vesty. Tmavý oblek můžeme zpestřit vestou ve světlejším odstínu a lesklém materiálovém provedení, za ideální se považuje bavlněný satén.

Ženichův krk zpravidla zdobí kravata, která by měla být barevně laděna do výrazných barev nevěstiných doplňků nebo svatební kytice. Někteří pánové upřednostňují motýlka, jednoduše zavázaný šátek nebo pánskou šálku.

Klasický oblek však není jedinou možností svatebního ženichova oblečení, zvolit si mohou frak, žaket nebo smoking.

Frak si zpravidla vybírají pánové, jejichž svatby se nesou v duchu velkoleposti a exkluzivity. Sako disponuje dlouhými šosy, které sahají až pod ženichova kolena, nikdy se nezapíná na knoflíky. Košile k fraku se vyznačuje naškrobeným stojáčkem a manžetovými knoflíky, alternativou vesty je ve většině případů široký lesklý pás. Vhodnými doplňky k fraku jsou bílé rukavice, motýlek, cylindr, hůlka a černé lakýrky.

Řada mužů volí za svatební oblečení smoking, a to nejčastěji v tmavých barevných odstínech. Smoking disponuje lesklými klopy, kalhoty se vyznačují širokými lampasy, košili zvolíme ve světlejších odstínech, vesta do pasu musí souhlasit s odstínem smokingu.