Svatební líčení

Svatební den patří pro většinu žen k nejdůležitějším okamžikům v jejich životě, tudíž není divu, že právě v tento okamžik chtějí vypadat neodolatelně. Ke zdůraznění přirozené krásy nevěsty přispívá nejen složitý účes a luxusní svatební šaty, ale i líčení.

V současné době vyhledávají nevěsty profesionálních služeb vizážistů, kteří disponují bohatými zkušenostmi v oblasti svatebního líčení a dokáží každé ženě odborně poradit.

Svatební líčení by mělo být zvoleno tak, aby se v něm nevěsta cítila dobře a zároveň dokázalo překonat veškeré nástrahy, které mohou ve svatební den přijít. Kvalitní líčení musí odolat slzám, potu, polibkům, vodě nebo stříkajícímu sektu. K základním pravidlům svatebního líčení patří dokonalá sladěnost se svatebními šaty nejen nevěsty, ale i ženicha, barvou vlasů, účesem a svatební kyticí.

Typy líčení

Existuje několik různých typů svatebního líčení, ne všechny varianty jsou však vhodné pro každou nevěstu. Zkušení vizážisté dokáží rozpoznat obličejový typ ženy, kterému vhodně přiřadí několik vhodných druhů líčení. Styl líčení je však nutný podřídit především nevěstině věku a typu obličeje.

Romantickým typům sluší odstíny pastelových barev pro líčení očí, světlá líčka se mohou zdůraznit světle růžovým odstínem tvářenky. Místo klasické rtěnky se používá pouze lesk světlejších odstínů, který může být obohacený diamantovým práškem. Líčení v romantickém stylu je charakteristické především jemností, lehkostí a decentností, čímž se docílí přirozeného ženského půvabu.

Minimalistické líčení je vhodné pro nevěsty, které nejsou zvyklé se v každodenním životě líčit. Tekutý make-up volíme pouze ve formě matné, tónovací emulze, která dokáže nejen zakrýt veškeré menší nedostatky pleti, ale zároveň ji dokáže rozjasnit. Tmavé kruhy pod očima a větší nedostatky pleti se překryjí korektorem ve stejné barvě. K líčení očí je nutno volit jemné, přírodní odstíny, nejčastěji se používá barva světle hnědá, písková, béžová, jemně oranžová a zelená. Ke zvýraznění rtů se doporučuje jemně béžový odstín rtěnky, který lze zkombinovat s transparentním leskem. K největším přednostem minimalistického líčení patří jeho nenápadnost, ačkoliv je nevěsta plně nalíčená působí dojmem přirozené krásy.

Výrazné líčení je vhodné zejména pro nevěsty, které jsou na tento typ líčení navyklé z každodenního života. K líčení očí se používají tmavší, barevné odstíny, pro zvýraznění je možné použít oční tužku pro vytvoření horní i dolní linky. Barva rtěnky se volí dle typu nevěsty, použít lze světlé, střední i tmavé odstíny. Ke zvýraznění obličeje se používají decentní třpytky, nejlépe diamantového charakteru.

Naše představy

Každá žena má o líčení úplně odlišné představy, některá touží po jemném líčení, jiná naopak upřednostňuje líčení výrazné. A právě proto je velmi důležitá osobní konzultace s vizážistkou a vyzkoušení si několik možných variant líčení, z nichž si nevěsta vybere to, ve kterém se bude cítit nejlépe.