Svatební šaty pro nevěstu

Svatební den jde ruku v ruce se svatebními šaty, které patří k neodmyslitelným součástem tohoto významného dne. Středem pozornosti svatebního dne je nevěsta, tudíž není divu, že výběr svatebních šatů se pro ni stává velmi důležitou záležitostí. Většina snoubenců se ve svatební den obléká do vypůjčených šatů ze svatebních salonů nebo půjčoven svatebních šatů. K výhodám svatebních salonů patří široký výběr nejen svatebních šatů pro nevěstu a ženicha, ale také společenských šatů pro svatebčany.

Svatební šaty pro nevěstu

Design, styl, barva a délka záleží pouze na nevěstině osobním vkusu a samozřejmě finančních možnostech, jelikož se nejedná o levnou záležitost. Ke svatební klasice stále patří dlouhé bílé šaty, jejichž design se však vyvíjí minimalistickým směrem, módním trendem se tedy stávají šaty jednoduché, příliš nezdobené. Bílé šaty na sebe obléká převážná většina nevěst, jelikož bílá barva je spojena s čistotou, romantikou, něžností a oddaností. Z hlediska vizáže však bílé provedení svatebních šatů není vhodné pro všechny typy pleti. Plavovlasé nevěsty se světlou pletí by měly bílé šaty kombinovat s výraznějšími odstíny výšivek, popř. volit nápadné vlasové doplňky. Bílé provedení svatebních šatů s decentní bělavou bižuterií bude naopak velmi dobře vynikat na tmavovlasých nevěstách se snědší pletí.

Možnou alternativou bílých svatebních šatů jsou šaty v odstínu champagne, které se stávají v poslední době vysoce módní záležitostí. Nabídka svatebních šatů zahrnuje i atypické barevné provedení, vybírat můžeme z několika odstínů červené, fialkové či modré. K oblíbeným barevným provedením svatebních šatů patří pastelové odstíny, nabídka zahrnuje odstíny světle růžové, krémové, světle modré či lososové.

K oblíbeným doplňkům svatebních šatů patří závoje, jejich nabídka zahrnuje širokou škálu typů, jejichž výběr záleží na našem osobním vkusu a snoubením se svatebními šaty. Závoje jsou k dostání v několika délkách, můžeme mít závoj krátký, středně dlouhý, dlouhý nebo vlečkový. Obliba vlečkového závoje se opět vrací do módy, a to především díky praktičnosti, jelikož vlečku lze po svatebním obřadu jednoduše odstrojit. Hlavu nevěstu bude poté zdobit pouze závoj zvolené délky.

Střih svatebních šatů je nutné přizpůsobit postavě nevěsty, jelikož ne každé šaty jsou určeny pro každý typ postavy. Vyšší, štíhlé ženy nejlépe vyniknou v jednoduchých, splývavých svatebních šatech, které jsou stále módní. Velmi dobře však vyniknou i v šatech, které se skládají z nabírané, robustní sukně a vypasovaného živůtku nebo korzetu. Ženám s drobnější postavou jsou doporučovány šaty s širší sukní, korzetem a vlečkou, která opticky postavu prodlouží. Ženy silnější postavy by měly volit šaty se širší hladkou sukní, s pevným korzetem, který dokáže veškeré nedostatky zakrýt. Vysokým ženám se doporučuje volit přestřižené šaty, které opticky rozdělí a zároveň o několik centimetrů zmenší postavu.